OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Rozpoczynamy miesiąc październik. Modlitwę różańcową odprawiamy o godz. 7.30 i  17.30. Za wyjątkiem czasu przygotowania do odpustu tzn. od środy do piątku kiedy to modlitwę rozpoczniemy o 17.15.
  3. W sobotę 7 października obchodzimy wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. kan. Marian Talaśka. Zapraszamy do udziału w odpuście parafialnym. Tak wiele wysłuchanych modlitw zawdzięczamy Matce Najświętszej, dlatego niech nasza obecność na święcie ku Jej czci będzie wyrazem naszej miłości i wdzięczności za otrzymane łaski za Jej pośrednictwem.
  4. Duchowe przygotowanie do odpustu rozpoczniemy od środy. Każdego dnia od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 17.15 rozpoczniemy modlitwę różańcową z rozważaniami i odmówimy litanię do Matki Bożej Zwycięskiej. W piątek 6 października, odmówimy wszystkie części Różańca Świętego. Rano o godzinie 7.30 – część radosną i po Mszy o godzinie 8.00 – część światła oraz po południu o 17.15 – część bolesna i po Mszy o 18.00 – część chwalebną.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę o godzinie 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas Mszy poświęcimy dzieciom różańce komunijne. Po Mszy spotkanie formacyjne. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.  W I piątek okazja do spowiedzi w godz. od 17.00 do 18.00. Ze względu na uroczystości odpustowe różaniec fatimski w I sobotę odmówimy o godz. 17.15 a o 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Dziękujemy za troskę o naszą parafię, która wyraża się w modlitwie i ofiarach wpłacanych na rzecz parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiary wpłacane na remont wieży i elewacji frontowej. Darczyńców wpisujemy do Złotej Księgi Ofiarodawców, która stanowi pamiątkę dla przyszłych pokoleń. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji tych, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię.
  8. Parafia św. Antoniego w Toruniu zaprasza wszystkich chętnych i lubiących śpiewać na warsztaty muzyczne. Odbędą się one w weekend 20 – 22 października pod kierunkiem kompozytora i dyrygenta Huberta Kowalskiego. Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii św. Antoniego i na plakacie w gablocie.
  9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tyg. Niedziela.
    Wydaliśmy też kolejną płytę parafialną pt. „Drugi Brzeg” w wykonaniu p. Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Dzisiaj podczas Mszy św. mogliśmy usłyszeć pieśni znajdujące się na tej płycie. Płyta do nabycia u p. kościelnego pod chórem, u p. Hanny na chórze oraz w zakrystii. Stanowi cegiełkę na rzecz inwestycji w naszej parafii.