OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na cele misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Misjonarze s. Violetta Nica z Boliwi i ks. Adam Czerwiński z Kuby dziękują za wszelkie ofiary na rzecz misji. 
 3. Ks. prał. Stanisław Kardasz obchodzi dzisiaj 87 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o ks. Prałacie w naszych modlitwach. 
 4.  Z poniedziałku na wtorek rozpoczynamy całodobową adorację w naszej parafii. Rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 uwielbieniem Pana Boga pieśnią. Do godziny 20.00 uwielbienie prowadzić będzie nasz parafialny Zespół młodzieżowy. O godz. 24.00 odmówimy wszystkie części różańca św. oraz litanię do św. Andrzeja Boboli. Będziemy modlili się w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.   Adorację przerwiemy na czas trwania Mszy św. o godz. 8.00. Po Mszy św.  wystawimy ponownie Najświętszy Sakrament  i adoracja potrwa do Mszy św. o godz. 18.00.
  We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 7.30 i 17.30 odmówimy modlitwę różańcową. Zachęcamy też do modlitwy indywidualnej w godzinach nocnych. Plan adoracji poszczególnych ulic umieściliśmy w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 5. We środę 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i o 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 13.00 i 15.00.
 6. W czwartek przeżywamy Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 8.00; 10.00, 17.00 i 18.00. 
 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  W I piątek okazja do spowiedzi w godzinach od 17.00 – 18.00. W I sobotę
  o 7.15 odmówimy różaniec fatimski. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św.
  w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. spotkanie formacyjne. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prośbę o posługę sakramentalną u osób chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i biurze parafialnym. 
 8. W dniach od 27.04. 5.05. 2024 r. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej.
 9. Od czwartku przez cały tydzień o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. wspólną za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmawiamy różaniec, wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii i biurze parafialnym przez cały tydzień. 
 10. W dniach od 1 – 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny pod warunkami: należy nawiedzić kościół lub kaplicę czy cmentarz; odmówić modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego;  Należy być  w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św. 
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tyg. Kat. Niedziela. Szczególnie polecamy płytę CD w wykonaniu p. Hani naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego pt. „ Drugi Brzeg”. Znajdziemy tam refleksyjne pieśni o przemijaniu, które dokładnie wpisują się w miesiąc listopad. Można też nabyć pakiet wszystkich czterech płyt parafialnych . Płyty w całości stanowią cegiełkę  na potrzeby naszej parafii.