OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Spłacamy wkład własny za remont wieży i elewacji frontowej kościoła. Zakupiliśmy także olej do ogrzewania kościoła. Przed nami też usunięcie i uzupełnienie dachówek na kościele, które pękły na skutek mrozów i zużycia materiału. Dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii. W każdą
  II niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji tych, którzy ofiarą  i modlitwą wspierają naszą parafię. 
 3. Dzisiaj po Mszach św. do puszek przed kościołem można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie,   z góry dziękujemy. Wierni tworzący kościół na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie,  a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk. 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu. 
 4. Przeżywamy czas Adwentu. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Podczas Adwentu będziemy również odprawiali Mszę św.  o godz. 8.00. 
 5. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św.   w niedzielę i dzień powszedni. 
 6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Świeca duża – 20 zł; mała – 10 zł; świeca ozdobna 25 zł.  Można nabywać je  w zakrystii.  
 7. W 2024 roku planujemy kolędy na zaproszenie. Jeżeli ktoś ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny w godzinach urzędowania biura, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy planujemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii. 
 8. Zapraszamy na Msze św. w intencji Ojczyzny ofiarowane przez uczestników pielgrzymki na Ziemię Świętokrzyską. Mszę św. odprawiać będziemy od 4 .12 – 12.12. br. Godziny Mszy umieściliśmy na stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej. 
 9. W dniach od 27.04 – 5.05. 2024 r. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 10. W niedzielę 17 grudnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na muzyczny wieczór uwielbienia z udziałem naszego Zespołu młodzieżowego. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie,  a w szczególności Młodzież.
 11. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę odbędzie się obrzęd promocji ministranckiej. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza. 
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Polecamy także   nasze płyty z pieśniami w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Wydaliśmy cztery płyty. Ich tytuły i  spis pieśni na poszczególnych płytach możemy sprawdzić na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Płyty mogą  stanowić wyjątkowy prezent świąteczny. Ofiary za płyty w całości przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Do nabycia w zakrystii i u p. Hanny na chórze.