OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Kościół Prześladowany. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących tereny, gdzie nie można swobodnie wyznawać wiary. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią. Mimo zagrożenia życia z powodu wyznawanej wiary nie opuszczają swoich domostw i przyznają się do Chrystusa. Jaką trzeba mieć odwagę, aby tak uczynić. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel.   
 3. W czwartek 30 listopada przeżywamy święto św. Andrzeja Apostoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. bp. Andrzeju Suskim, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. 
 4. Rozpoczęliśmy również ogrzewanie naszego kościoła. Zatankowaliśmy 1750 litrów oleju, za który zapłaciliśmy 9753,92 gr. Jeżeli ktoś czuję potrzebę wsparcia tej inwestycji może złożyć ofiarę na ogrzewanie kościoła do skarbonek z napisem „ofiara na ogrzewanie kościoła”. Prosimy też o zamykanie drzwi. Kościół nagrzewa się długo natomiast bardzo szybko się wychładza. Prosimy  wszystkich o odpowiedzialność i zrozumienie w tej kwestii. Bóg zapłać! 
 5. W przyszłym roku planujemy kolędy na zaproszenie. Jeżeli ktoś ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny w godzinach urzędowania biura, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy planujemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii. Na tej podstawie możemy określić rzeczywistą ilość wiernych parafii. Jak podaje Urząd Skarbowy na terenie parafii zameldowanych jest 9837 mieszkańców. Według naszych obliczeń w niedzielnych Mszach św. uczestniczy ok. 2000 osób
 6. W dniach od 27.04 – 5.05. 2024 r. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej.
 7. Zapraszamy na Msze św. w intencji Ojczyzny ofiarowane przez uczestników pielgrzymki na Ziemię Świętokrzyską. Mszę św. odprawiać będziemy
  od 4 .12 – 12.12. br. Godziny Mszy umieścimy na stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej. 
 8. Dziś podczas Mszy św. o godz. 7.00 poświęciliśmy opłatek na stół wigilijny. Opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tyg. Kat. Niedziela. Szczególnie polecamy płytę CD w wykonaniu p. Hani naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego pt. „ Drugi Brzeg”. Znajdziemy tam refleksyjne pieśni o przemijaniu. Można także nabyć pakiet wszystkich czterech płyt. Płyty w całości stanowią cegiełkę  na potrzeby naszej parafii.