OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                   

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa
  i opieki Matki Bożej na każdy dzień. 
 2. We środę 56 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania. Natomiast wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św., do której przystąpiło 96 /dziewięćdziesięcioro sześciu/ dzieci. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 w szatkach komunijnych. 
 3.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej  w  naszym ogrodzie, oraz o 17.30 w kościele.  
 4. Zapraszamy do udziału w „Marszu dla Życia i Rodziny” pod hasłem: „Wierni dziedzictwu Jana Pawła II – Zjednoczeni dla Życia, Rodziny i Ojczyzny”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godz. 12.30 Mszą św. w toruńskiej Katedrze.
 5. W dniach od 24 czerwca do 5 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. Informacji udziela również ks. Przemysław Wolny, duchowy opiekun pielgrzymki.
 6.  W przyszłą sobotę w naszej parafii przeżywać będziemy Dzień Skupienia dla mieszkańców Torunia i okolić, którzy pragną poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów. Początek o godz. 9.30 a zakończenie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Ks. Krzysztof Adamski jest Diecezjalnym Asystentem tego dzieła. 
 7. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Św., zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. 
 8. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będąca dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. 
 9. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed uroczystością Bożego Ciała. Chcemy omówić tegoroczną trasę procesji oraz kwestię rozstawiania ołtarzy. Zapraszamy na spotkanie mężczyzn, którzy zechcą zaangażować się w składanie ołtarzy, niesienie baldachimu. Dla Chwały Bożej zaangażujmy się w przygotowanie tej uroczystości
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także płyty parafialne  z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Na miesiąc maj szczególnie polecamy płytę pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć ten miesiąc . Płyty stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze. Bóg zapłać!