OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień. 
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej  w  naszym ogrodzie, oraz o 17.30 w kościele.  
  3. W czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św., odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. godz. 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 udamy się procesyjnie do czterech ołtarzy. W tym roku przejdziemy ulicami: Podgórną, PCK. Dekerta, Rejtana, B. Głowackiego, Wiązową i Podgórną wrócimy do Kościoła. Czwarty ołtarz będzie znajdował się w naszym ogrodzie, gdzie zakończymy procesję. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań na trasie przejścia procesji. Stanowi to wyraz naszej wiary i szacunku do Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy też do udziały w oktawie Bożego Ciała.  
  4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 17.30. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
  5. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 18.30 do kościoła. Przy figurze św. Antoniego można zostawiać płatki kwiatów. 
  6. W dniach 30.08. – 1.09.2024 zapraszamy na pielgrzymkę na Mazowsze i Lubelszczyznę. Szczegóły na plakacie na stronie internetowej parafii oraz  w gablocie parafialnej. 
  7. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będąca dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi. 
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także płyty parafialne z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Na miesiąc maj szczególnie polecamy płytę pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć ten miesiąc . Płyty stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze. Bóg zapłać!