OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2.  Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej  w   naszym ogrodzie, oraz o 17.30 w kościele. W niedzielę nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane w imiennych kopertach i wpływające na konto parafialne. Ofiarodawców zapisujemy z złotej księdze, a w każdą drugą niedzielę miesiąca w intencji darczyńców o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną. W ostatnim czasie oddaliśmy do renowacji tabernakulum, planujemy przygotować miejsce w naszym kościele, w którym umieścimy relikwie bł. Rodziny Ulmów. Jesteśmy wdzięczni również za wszelkie ofiary wpłacane na wkład własny potrzebny do kontynuacji prac przy elewacji zewnętrznej naszej świątyni.
  4. Dzisiaj 12 maja odbędzie się „procesja gwiaździsta” w intencji Ojczyzny  z kościołów naszego dekanatu do kościoła Miłosierdzia Bożego.
    Z naszego kościoła wyruszymy o godz. 16.15, aby na 17.00 dotrzeć do celu i wraz z pozostałymi grupami modlić się do godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej procesji.
  5. W poniedziałek 13 maja przeżywamy dzień fatimski. O godz. 17.30 odmówimy różaniec fatimski w kościele a po Mszy św. udamy się procesyjnie do ogrodu i przed figurą Matki Bożej odmówimy litanię loretańską. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30 tylko po Mszy św. o godz.18.00.
  6. We środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Wiesław Śmigiel udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Natomiast w sobotę przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Św.
  7. W przyszłą sobotę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Wieczór poprowadzi nasz Zespół Młodzieżowy. Zachęcamy do włączenia się w to czuwanie i otwarcie serc na Dary Ducha Św.
  8. Zapraszamy do udziału w „Marszu dla Życia i Rodziny” pod hasłem: „Wierni dziedzictwu Jana Pawła II – Zjednoczeni dla Życia, Rodziny i Ojczyzny”. Marsz rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godz. 12.30 Mszą św. w toruńskiej Katedrze.
  9. W dniach od 24 czerwca do 5 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz w gablocie parafialnej. Informacji udziela również ks. Przemysław Wolny, duchowy opiekun pielgrzymki.
  10. W listopadzie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach, będąca dziękczynieniem za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25- tą rocznicę beatyfikacji błog. ks. Stefana Frelichowskiego. Obecni będą nasi księża biskupi.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy
    Tyg. Katolicki Niedziela. Do nabycia są także płyty parafialne  z pieśniami religijnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Na miesiąc maj szczególnie polecamy płytę pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć ten miesiąc . Płyty stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze. Bóg zapłać!