Tradycyjnie, jak  co roku, po odpuście parafialnym, wyruszyła pielgrzymka do parafii p.w. Św. Józefa, aby Matce Bożej Nieustającej Pomocy podziękować za opiekę i prosić o dalsze łaski za Jej wstawiennictwem.  w 1970 roku odbyły się w naszej parafii pierwsze rekolekcje prowadzone przez ojca redemptorystę i z okazji pierwszego odpustu, 7 października,  został wprowadzony obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  8 października 1970r. wyruszyła pierwsza, piesza pielgrzymka na Bielany.  W tym roku, po raz pięćdziesiąty, grupa pod opieką księdza Patryka Frankiewicza dotarła do Sanktuarium, ze śpiewem i modlitwą na ustach.  Pielgrzymi  uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej przez księdza prałata Stanisława Kardasza, który modlił się w intencji parafii  dziękował za 60 lat kapłaństwa.

Małgorzata Woźniak