OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Można je złożyć do koszyków ustawionych przy wyjściu z kościoła lub do skarbonek, na chórze z napisem jałmużna postna. WSD utrzymuje się wyłącznie z ofiar ludzi dobrej woli, a w tym czasie zapewnia podstawowe warunki do życia ponad 40 uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Seminarium. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.   W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
    a w piątki Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – po Mszy św.  o godz. 8.00 oraz o godz. 17.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będziemy rano we środę odprawiać Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4.  Z okazji pierwszego piątku, możliwość przystąpienia do  spowiedzi od 17.00 do 18.00. W sobotę przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 7.15 odmówimy Różaniec Fatimski, a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w Biurze parafialnym lub w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Wygłosi je  ks. dr hab. Tomasz Dutkiewicz, prof. UMK.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.