Mając na uwadze zbliżający się okres letniego wypoczynku, a w związku z tym zwiększony ruch kołowy, Komendant Miejski Policji w Toruniu zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Osoby, którym brakuje wyobraźni na drodze, które cechuje brawura, a zwłaszcza wsiadające za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu, niegodne są miana człowieka odpowiedzialnego.
   Opieka, zainteresowanie i poświęcenie uwagi, zwłaszcza na to, z kim nasze dziecko spędza czas, to nasz przywilej i obowiązek, nie tylko rodzicielski, ale także moralny.
   W związku z powyższym zwracam się z apelem do:

  • rodziców dzieci, które pomagają we wszelkiego rodzaju pracach proszę o dalece idącą wyobraźnię i zachowanie wszelkich środków ostrożności, w celu uniknięcia wypadków w gospodarstwie domowym lub w polu;
  • wszystkim świadomym i odpowiedzialnym dorosłym, polecam szczególnej uwadze dzieci i młodzież, na którą w czasie wolnym od zajęć czyha wiele niebezpieczeństw; alkohol, narkotyki, sekty i handel ludźmi to jedne z wielu zagrożeń, które mogą spotkać Państwa rodzin.
  • wyjeżdżającym na urlopy polecam nieocenioną pomoc sąsiedzką; nie zamykajmy się we własnych domach; wzajemna życzliwość i otwartość na drugiego człowieka ratuje wielokrotnie czyjeś mienie, a zdarza się, że i życie.

   Życzę Państwu wspaniałych wyjazdów, a co najważniejsze szczęśliwych powrotów.

podinsp. mgr Janusz Brodziński
Komendant Miejski Policji w Toruniu