1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii. Panom Leonardowi Piaseckiemu i Mateuszowi Płotkowskiemu oraz członkom Klubu Seniora, którzy wiele czasu poświęcili na przygotowanie dekoracji. Dziękujemy za wszelką pomoc okazaną naszej parafii  w ostatnich dniach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy z taką wytrwałością uczestniczyli w tegorocznych Roratach.

 2. Wszyscy, którzy dzisiaj uczestniczyli w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.

 3. Jutro w pierwszy dzień świąt na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny.

 4. Ofiary składane do skarbonki przy żłobku przeznaczone są na misje.

 5. Jutro drugi dzień świąteczny, Msze św. według porządku niedzielnego.  W tym dniu zgodnie z prośbą księdza biskupa Andrzeja składamy kolektę na kompleksowy remont toruńskiej Katedry.

 6. W Roku Wiary zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem naszych Księży Biskupów w dniach 20-27 kwietnia oraz do Sanktuariów Alpejskich w maju. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym.

 7. W czwartek 27 grudnia w naszej parafii rozpoczynamy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy przybyć z modlitwą i Bożym błogosławieństwem do naszych parafian. Kolęda to szczególna okazja do bliższego wzajemnego poznania się Parafian i duszpasterzy oraz rozmów na tematy duszpasterskie. Prosimy o przygotowanie na kolędę krzyża, świec, wody święconej /w przypadku jej braku prosimy                                      o poinformowanie kapłana, że wodę trzeba poświęcić/. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na realizację projektu „Ogrody Maryi”, renowację ogrodzenia przy kościele oraz wymianę ogrzewania w kościele. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu:

 8. 27.12. CZWARTEK –  ul. B. Głowackiego numery 4, 6, 8, 10
 9. 28.12. PIĄTEK –  ul. B. Głowackiego numery 12, 14, 16, 16 a
 10. 29.12  SOBOTA –  ul. B. Głowackiego numery 30-32, 34, 35, stare budownictwo i 24-28
 11. 30.12. NIEDZIELA  –  ul. B. Głowackiego numery 38, 40, 42, 44
 12. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00,  w soboty o godz. 14.00,  a w  niedziele o godz. 14.30.

 13. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. w sobotę 29 grudnia o godz. 8.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe wraz z Klubem Seniora i Nieustającym Różańcem.

 14. Klub Seniora, Schola i Zespół Młodzieżowy serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się w sobotę 29 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00.

 15. Polecamy najnowszy świąteczny numer Tyg. Katolickiego Niedziela, a w nim wiele  interesujących świątecznych artykułów. Do każdego numeru dołączony jest kalendarz na 2013 r.  Cena tym razem 8 zł. Dostępny jest także najnowszy numer Naszej Wspólnoty.