OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  
 2. W poniedziałek 26 grudnia przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na budujące się kościoły  w naszej diecezji. 
 3. W piątek 30 grudnia przeżywamy święto Św. Rodziny. W tym dniu zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 4. W sobotę 31 grudnia przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego.                O godz. 18. 00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za przeżyty rok. Pomodlimy się w intencji zmarłych, wyczytując imiona i nazwiska tych, których w tym roku z naszej parafii odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku.
 5. W przyszłą niedzielę 1 stycznia 2023 roku przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu nie odprawiamy Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze odprawiamy według porządku niedzielnego. 
 6. W tym roku planujemy kolędy na zaproszenie. Jeżeli ktoś ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii. Na tej podstawie możemy określić rzeczywistą ilość wiernych parafii. Zrezygnowaliśmy                   z tradycyjnej formy kolędy, aby nie zakłócać miru domowego tym, którzy nie identyfikują się z Kościołem Katolickim. 
 7.  Zachęcamy do wstępowania do Wspólnoty Żywego Różańca. Dzięki odmawianiu modlitwy różańcowej możemy wyjednać wiele łask dla nas                 i dla świata. Na stoliku pod chórem wyłożone są informację na temat Żywego Różańca. 
 8.  Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziele.                         W zakrystii można nabyć kalendarz na Nowy Rok. Kalendarz wydały Siostry Karmelitanki z Łasina. Ofiara za zakup kalendarza stanowi cegiełkę na rzecz Sióstr, które utrzymują się tylko z ofiar ludzi dobrej woli. 
 9. Do nabycia mamy także płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Mogą one stanowić pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia w zakrystii i u p. Hanny na chórze.