W sobotę 20 czerwca o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów odbędą się święcenia kapłańskie. Z tej okazji pragniemy zaprosić młodzież z Diecezji Toruńskiej w dniach 19 – 20 czerwca br. na modlitewne czuwanie w intencji o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada dzień modlitw o uświęcenie kapłanów i rozpoczyna się rok poświęcony kapłaństwu co stanowi dobrą okazję, aby prosić Pana Żniwa by „wyprawiła robotników na swoje żniwo”. Spotkanie młodzieży jest także nawiązaniem do pobytu Jana Pawła II w Toruniu 7 czerwca 1999 r. podczas, którego beatyfikował ks. Stefana W. Frelichowskiego.
   Ma to być również czas czuwania przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży, który pielgrzymując po polskich diecezjach, do Torunia dotrze w piątek 19 czerwca. Krzyż ten był i jest nieodłącznie związany z papieżem Janem Pawłem II, którego życzeniem było, aby ten znak naszej wiary towarzyszył młodym podczas Światowych Dni Młodzieży na różnych kontynentach.
   Niech ten Diecezjalny Zjazd Młodzieży stanie się wielkim świętem ludzi młodych z całej Diecezji Toruńskiej! Niech będzie włączeniem się w świętowanie 10 rocznicy pobytu papieża Jana Pawła II w Toruniu.

Program Diecezjalnego Zjazdu Młodzieży

Piątek – 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Kościół Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu

• 14.00 – Czuwanie przed przybyciem Krzyża ŚDM
  • 15.00 – Msza święta
  • 16.00 – Czuwanie przy Krzyżu, a następnie przewiezienie Krzyża ŚDM z kościoła Miłosierdzia Bożego do Katedry.

Katedra Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty Toruniu

• ok. 17.30 – Wprowadzenie Krzyża ŚDM i przywitanie przez młodzież
  • 18.00 – Uroczysta Msza święta
  • 19.00 – Czuwanie prowadzone przez różne wspólnoty religijne

Ulice toruńskiej Starówki

• 21.00 – Droga krzyżowa w kierunku Fosy Staromiejskiej (prowadzona przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej)

Fosa Staromiejska

• 22.00 – Przedstawienie teatralne na powietrzu p.t. „Apokalipsa” – „Teatr A” z Gliwic

Sobota – 20 czerwca – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

• 10.00 – Święcenia kapłańskie w Katedrze Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Toruniu.