OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszę św. o godz. 8.00.
 3. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.  Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. 
 5. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. 
 6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 13 zł, mała 6,50 zł i ozdobna w cenie 15 zł. Można nabywać je w zakrystii.  
 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. Od 17.00 do 18.00. W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna.
 8. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
 9. W niedziele 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  W godzinie łaski po Mszy św. o godz. 11.30 to jest ok o godz. 12.15 odmówimy modlitwę różańcową w intencji o potrzebne łaski dla kapłanów i osób konsekrowanych, o nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.  
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13 odprawimy Mszę św., dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do zawarcia Sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
 11. Wyjazd na modlitewne czuwanie do Gietrzwałdu w sobotę 7 grudnia o godz. 6.30 sprzed kościoła.           
 12.  W sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Józefa na Bielanach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Pectus. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w zakrystii i biurze parafialnym.                    
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego. 

 

Betlejem w Toruniu

„3 stycznia 2020 (tj.) w Toruniu – Arena Toruń (przy ul. Gen. J. Bema) odbędzie się wyjątkowy KONCERT: BETLEJEM W TORUNIU, realizowany od kilku lat w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej: BETLEJEM W POLSCE. 

W koncercie wystąpią: Arka Noego, Avraham Maya, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Gabi Gąsior, Aga Musiał, Magda Bereda, Marek Piekarczyk, Skubas, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Robert Fredriech Litza, Mate.O  i Adam Krylik.

Koncert odbywa się pod patronatem Bpa Wiesława Śmigla i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisława Gądeckiego.

Koncert składa się z czterech części: koncert Najpiękniejszych Kolęd z różnych stron świata, Słowo Biskupa Wiesława Śmigla – błogosławieństwo i życzenia, łamanie się opłatkiem (każdy wchodzący do hali otrzymuje program koncertu z opłatkiem). Po nim nastąpi wspólne kolędowanie; wszyscy artyści z całą publicznością śpiewają kilka najpiękniejszych polskich kolęd, a koncert zakończy wspólne uwielbienie.

Bilety w cenie: 80 zł, 60 zł i 50 zł do nabycia  (w naszej parafii – lub parafii dziekańskiej, jeśli zostały przekazane) w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu lub na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl.

Część dochodów z koncertu zostanie przeznaczona na cel charytatywny. 

W imieniu Księdza Biskupa Wiesława Śmigla serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl