1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszę św. o godz. 8.00.
  3. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W ostatnim czasie zakupiliśmy olej do ogrzewania kościoła. Koszt to 5439 zł.  Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  5. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
  6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 15 zł, mała 8 zł i mała w cenie 6,50 zł. Można nabywać je w zakrystii lub biurze parafialnym.
  7. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
  8. W sobotę 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godzinie łaski o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji o potrzebne łaski dla kapłanów i osób konsekrowanych, o nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.
  9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek 3 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 13 odprawimy Mszę św., dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  11. Wyjazd na modlitewne czuwanie do Gietrzwałdu w sobotę 8 grudnia o godz. 6.30 sprzed kościoła.
  12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.