OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. W najbliższy piątek  8 grudnia o godz. 17.00 w toruńskiej Katedrze nowo mianowany Biskup Toruński Wiesław Śmigiel obejmie swój urząd. W sobotę 9 grudnia w kościele akademickim pw. Ducha Świętego odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji nowego Biskupa Toruńskiego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 18, a zakończy się Mszą św. o godz. 20. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 nastąpi uroczysty ingres do Katedry świętych Janów w Toruniu. Zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.
 3. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszę św. o godz. 8.00.
 4. Dzisiaj po Mszach Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na przygotowanie paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 5. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 7. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
 8. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 13 zł, mała 6,50 zł i ozdobna w cenie 15 zł. Można nabywać je w zakrystii lub biurze parafialnym.  
 9. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
 10. W piątek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  W godzinie łaski o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji o potrzebne łaski dla kapłanów i osób konsekrowanych, o nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.  
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 13 odprawimy Mszę św., dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.                                    
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.
 13. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Elżbieta Sumińska, l. 62, zam. przy ul.Kołłątaja ; śp. Halina Dalkowska, l. 95, zam. przy ul. Kołłątaja; śp. Jadwiga Kostusiak, l. 82 ostatnio zamieszkała w Dobrzejewicach. Dobry Jezu, a nasz Panie…