1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu nie sprawujemy w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone  przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dobroć Waszych serc.
  3. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece   na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Również młodzież z Bursy akademickiej Caritas w Przysieku dzisiaj po Mszach św. rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz własnoręcznie zaprojektowane kartki świąteczne. W ten sposób uzyskane fundusze pragną przeznaczyć na wyjazd do Ziemi Świętej.
  4. W czwartek 6 grudnia przeżywamy wspomnienie św. Mikołaja. Z tej okazji Akcja Katolicka wraz z parafialną scholą zapraszają dzieci na spotkanie     ze św. Mikołajem. Odbędzie się ono o godz. 16.00 w kościele.
  5. Młodzież pragnącą śpiewać w młodzieżowym zespole muzycznym serdecznie zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.45 do salki parafialnej.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 16.00-18.00.
  7. 8 grudnia w sobotę przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu sprawujemy o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
  8. Zapraszamy na Koncert Świąteczny Caritas Diecezji Toruńskiej,   który odbędzie się w niedzielę 16 grudnia br. o godz. 15.00 w Kościele Garnizonowym. Tegoroczny koncert uświetni Jerzy Połomski. Bilety  w cenie 10 zł można nabywać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  9. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się 8 grudnia o godz. 15.30 w salce parafialnej. Temat spotkania „ Nasze przygotowania na przyjście Pana”.
  10. Dzieci ze szkoły podstawowej od  I-IV klasy, które lubią recytować wiersze i śpiewać, lub chcą się tego nauczyć, wraz z rodzicami zapraszamy  do włączenia się w przygotowanie tegorocznych jasełek. Próby odbywają się w środę o godz. 18.45 w salce parafialnej.
  11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela a w nim min. artykuły na temat Adwentu, ks. Krzysztof Pawlina w art. „Remanent wiary”- snuje refleksję, co to znaczy wierzyć. Znajdziemy też artykuł o Klubie Seniora działającym w naszej parafii
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Piotr Idczak z ul. Podgórnej, śp. Andrzej Wichowski z ul. Wybickiego, śp. Zbigniew Skulmowski z ul. B. Głowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…