OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu nie sprawujemy w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dobroć Waszych serc.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Ofiary zebrane przeznaczamy min. na spłatę zakupionego pieca ogrzewającego kościół- koszt to 21 tys. zł, zakup oleju oraz realizację innych inwestycji parafialnym przede wszystkim projektu „Ogrody Maryi”.
  4. Podczas tegorocznego Adwentu w każdy wtorek, po Mszy św. wieczornej głoszone będą katechezy. Pierwsza katecheza w najbliższy wtorek    3 grudnia. Bliższe informacje o tematyce katechez znajdziemy w gablocie parafialnej.
  5. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł.
  6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w czwartek 5 grudnia na godz. 16.00 zaprasza osoby korzystające z pomocy materialnej na Mszę św. do kościoła. Natomiast we wtorek 17 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. dla osób obdarowanych i ofiarodawców – uczestników akcji charytatywnej „Dar Bożonarodzeniowy”. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się rozdawanie paczek. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przez cały okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbonki św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Dodatkowo Stowarzyszenie rodzin Katolickich 15 grudnia po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.  Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek i I sobotę miesiąca.   W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 16.00-18.00. Chorych w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 21 grudnia.
  8. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego. Znajdziemy w nim artykuły poświęcone pamięci zmarłej Marianny Popiełuszko.
  10. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mieczysław Jurkojć, l. 64 oraz śp. Andrzej Pepliński, l. 74. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….