OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Przypominamy zachowywaniu wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
 3. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To szczególny czas. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Podczas Adwentu będziemy również odprawiali Mszę św.    w kościele Mszę św. o godz. 8.00. 
 4. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 5. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Świeca ozdobna w cenie 16 zł, duża – 14; mała – 8.00 zł. Można nabywać je w zakrystii.  
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. od 17.00 do 18.00. W sobotę  o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna, po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii.
 7. Za tydzień w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można będzie złożyć do puszki przy wyjściu z Kościoła. 
 8. W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się jeszcze tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda. Jeżeli ktoś jednak ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. W każdą niedzielę miesiąca stycznia  o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji mieszkańców tych ulic, których odwiedziliśmy w danym tygodniu. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii.
 9. W sobotę 4 grudnia przeżywamy wspomnienie św. Barbary. Parafia pw. Św. Antoniego w Toruniu zaprasza w tym dniu na Barbarkę wszystkie kobiety o imieniu Barbara oraz wszystkich czcicieli świętej, zwłaszcza tych, którym szczególnie patronuje. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św., która zostanie odprawiona przed kaplicą. Następnie modlitwa przy grocie św. Barbary i spotkanie przy ognisku. Program na stronie internetowej parafii pw. Św. Antoniego w Toruniu.
 10. W piątek 10 grudnia o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkanie formacyjne w poniedziałek 29 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego. Do nabycia mamy też dwie płyty parafialne: pierwsza pt. „Dusza przy Twym Sercu”; druga „Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego.  Mogą stanowić prezent świąteczny i pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia w zakrystii.