1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.
  4. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Dodatkowo dzisiaj po Mszach św.  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.
  5. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 6 zł.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 16.00-18.00. W I sobotę różaniec fatimski odprawimy bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. Roratniej. W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
  8. Zapraszamy na próby chóru, które odbywają się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
  9. W najbliższą sobotę 5 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXIV rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema, a przewodniczyć im będzie Metropolita Lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Rozpoczęcie o godz. 12.30. Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.