1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św.  w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.
  3. W poniedziałek na godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.
  4. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 6 zł. Młodzież z Bursy Akademickiej Caritas rozprowadza własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
  5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.  W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 16.00-18.00. W I sobotę różaniec fatimski odprawimy bezpośrednio p[o zakończeniu Mszy św. Roratniej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 13 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  6. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
  7. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.
  8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Stanisław Sturman, l. 85, zam. przy ul. Wybickiego.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….