OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą, składane w imiennych kopertach i wpłacane na konto. Dzięki Waszej ofiarności będziemy mogli zrealizować nasze plany. Po świętach pojawi się w kościele kolejny konfesjonał, a ok. 15 marca br. Rozpoczniemy prace w naszym ogrodzie.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście  przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbonki św. Antoniego.
  5. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi  wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy m.in. potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.
  6. We wtorek po wieczornej Mszy św., zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Odbędzie się ono w salce parafialnej.
  7. W zakrystii do nabycia są Świece – Paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary ze sprzedaży przekazane zostaną na cele charytatywne do Toruńskiego Centrum Caritas. Cena Paschalisa 7 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim min. artykuły ks. Krzysztofa Pawliny „Wiara i przebaczenie”; Waldemara Rozynkowskiego „ Moje spotkanie z Pasterzem”; Aliny Czerniakowskiej „ Czy Bóg jest na pierwszym miejscu”.
  9. W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Wojciecha Iwańskiego.