I  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  10.03.2019

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem  wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
  5. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  6. We środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie  Wspólnoty Nieustającego Różańca.
  7. W piątek 15 marca o godz. 20.00 w Katedrze toruńskiej odbędzie się koncert w wykonaniu Narodowego Chóru Ukrainy. Koncert poświęcony jest Janowi Pawłowi II. Wstęp wolny.
  8. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na potrzeby misji.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz nasz parafialny Biuletyn.