Festiwalowe wydarzenia dzień po dniu

Dzień 1
Koncert 1
Środa, 14 czerwca 2006
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski, godzina: 19:30
Wykonawcy:
Maria Keohane – sopran
Alexis Kossenko – dyrygent, flet traverso
Allan Rasmussen – klawesyn
Arte dei Suonatori
Program:
Georg Friedrich Haendel (1685 — 1759)
Concerto grosso op. 6 nr 1 G—dur HWV 319
A tempo giusto, Allegro e forte, Adagio, Allegro, Allegro
Concerto grosso op. 6 nr 2 F—dur HWV 320
Andante Larghetto, Allegro, Largo, Allegro ma non troppo
Kantata „Crudel tiranno amor”
na sopran, smyczki i basso continuo HWV 97
Aria: Crudel tiranno amor, Recytatyw: Ma tu mandi al moi core, Aria: O dolce mia speranza, Recytatyw: Senza te dolce spene, Aria: O cara spene
Johann Sebastian Bach (1685 — 1750)
Triple concerto in a minor for flute traverso, violin, harpsichord & strings BWV 1044
Allegro, Adagio ma non tanto e dolce, Alla breve
Kantata „Non sa che sia dolore” BWV 209
Sinfonia, Recytatyw: Non sa che sia dolore, Aria: Parti pur e con dolore, Recytatyw: Tuo saver al tempo e l’etŕ contrasta, Aria: Riceti gramezza e paventoKoncert 2
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski, godzina: 22:00
Wykonawcy:
Bolette Roed – flet prosty
Allan Rasmussen – klawesyn
Program:
Arcangelo Corelli (1653-1713)
Sonata IV F—dur
Adagio, Allegro, Vivace, Adagio, Allegro
F. Barsanti (1690-1772)
Sonata II C—dur
Adagio, Allegro, Largo, Presto
„The Division Flute” (1702)
A Division on a Ground by Mr. Eccles
J. Stanley (1712-1786)
Solo IV h—moll
Adagio, Poco allegro, Gigg (Vivace)

Georg Friedrich Haendel (1685-1759)
Sonata XI F—dur
Larghetto, Allegro, Siciliana, Allegro
„The Division Flute” (1702)
Pauls Steeple
G. Sammartini (1695-1750)
Sonata f—moll
Andante, Spiritoso, Allegro
Pietro Giuseppe GaetanoBoni (?-?)
Sonata d—moll Op.2 Nr.2
Largo, Giga Allegro, Allegro
Arcangelo Corelli
La Follia op.5 nr 12

Dzień 2
Koncert 1
Czwartek, 15 czerwca 2006,
Towarzystwo Naukowe w Toruniu, ul. Wysoka 1, godzina: 19:30
Wykonawcy:
Allan Rasmussen – klawesyn
Program:
Program:
William Byrd (ok. 1543 — 1623)
The third pavian
The galliard to the third pavian
Girolamo Frescobaldi (1583 — 1643)
Capriccio sopra la bassa fiamenga
Johann Jacob Froberger (1616 —1667)
Suita A—dur (1656)
Allemande, Gigue, Courante, Sarabande
Diderich Buxtehude (1637 — 1707)
Toccata G—dur
Johann Sebastian Bach (1685 — 1750)
Aria variata alla maniera italiana (BWV 989)
Georg Friedrich Haendel (1685 — 1759)
Suita nr 2 F—dur (1720)
Adagio, Allegro, Adagio, Fuga (Allegro), AllegroKoncert 2
Towarzystwo Naukowe w Toruniu, ul. Wysoka 1, godzina 21:00
Wykonawcy:
Maria Keohane – sopran
Bolette Roed – flet prosty
Alexis Kossenko – flety
Allan Rasmussen – klawesyn
Program:
King Henry (Trad.)
Da mihi Manum (Trad.)
The Lass of Livingstone (Trad.)
She rose to let me in (Trad.)
Francesco Geminiani (1687 —1762)
The Night her silent sable wore
The farther ben the welcomer (Trad.)
Sawny’s Ferewel (Trad.)
The Lass of Patties Mill (Trad.)
Francesco Geminiani
The Lass of Peaty’s Mill
Coxetwon (Trad.)
Peggy grieves me (Trad.)
The three ravens (Trad.)
Fanny Dillon by Carrolan (Trad.)
Carland’s Devotion (Trad.)
Muirland Willie (Trad.)
Francesco Geminiani
Auld Bob Morrice
The Irish Ragg (Trad.)
Francesco Geminiani
O Betsy Bell
I will give my love an apple (Trad.)
Moc Donogh’s Lamentation (Trad.)

Dzień 3
Piątek, 16 czerwca 2006
Koncert 1
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski, godzina 20:00
Wykonawcy:
Maria Keohane – sopran
Bolette Roed – flet prosty
Alexis Kossenko – flet traverso
Arte dei Suonatori
Program:
Georg Philipp Telemann (1681 — 1767)
Sonata triowa C—dur na flet prosty, flet traverso i basso continuo
Affettuoso, Alla breve, Larghetto, Vivace
Georg Friedrich Haendel (1685 — 1759)
Arie ze zbioru „Neun Deutsche Arien”
Künft’ger Zeiten eitler Kummer HWV 202
Die ihr aus dunklen Grüften HMV 208
Das zitternde Glänzen der spielenden Wellen HMV 203
Georg Philipp Telemann
Kwartet paryski G—dur nr 3 TWV 43:G4
Prélude, un peu virement, Légčrement, Gracieusement, Vite, Modéré, Gay, Lentement

Georg Friedrich Haendel
Arie ze zbioru „Neun Deutsche Arien”
Singe, Seele, Gott zum Preise HWV 206
Flammende Rose, Zierde der Erden HWV 210Koncert 2
Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II, ul. Łazienna 22, godzina 22:00
Wykonawcy:
Bolette Roed – flet prosty
Program:
Jehan de Lescurel (? — 1304)
Amours, cent mille merciz
Jacob van Eyck, Holland (1589 — 1647)
From Der Fluyten Lust—hof
Ryohei Hirose
Meditation
Johann Sebastian Bach (1685 —1 750)
Partita na flet solo a—moll BWV 1013
Allemande, Corrente, Sarabande & Bourrée Anglaise
Ballata by Guillaume de Machaut (1300 — 1377)
Douce dame jolie
A lai by Guillaume de Machaut (1300 — 1377)
Tels rit au main qui au soir pleure
Bent Lorentzen
Birds (2001)
Improwizacje
Stefan Thomas
„Drei Bagatellen„
Improwizacje

Dzień 4
Sobota, 17 czerwca 2006
Koncert 1
Kościół św. Jakuba, Rynek Nowomiejski, godzina 20:00
Wykonawcy:
Maria Keohane – sopran
Bolette Roed – flet prosty
Alexis Kossenko – flet traverso
Arte dei Suonatori
Program:
Georg Friedrich Haendel (1685 — 1759)
Concerto grosso G—dur op.3 nr 3 HWV 314
Largo e staccato, Allegro, Adagio, Allegro
Francesco Geminiani (1687 — 1762)
Concerto grosso op. 3 nr 1
Adagio, Allegro, Adagio, Allegro
Arcangelo Corelli (1653 — 1713)
Concerto grosso g—moll op.6 nr 8 „Fatto per la notte di Natale” (Wersja londyńska na 2 flety proste i smyczki)
Vivace — Grave, Allegro, Adagio — Allegro — Adagio, Vivace, Allegro, Pastorale
Pietro Locatelli (1695 — 1764)
Concerto grosso Es—dur op. 7 nr 6 „il pianto d’Arianna”
Andante — Allegro, Adagio, Andante — Allegro, Largo, Largo andante, Grave, Allegro, Largo
Georg Friedrich Haendel
Aria „Sweet bird” (z oratorium „l’Allegro, il Penseroso ed il Moderato”) HWV 55Koncert 2
„Piwnica pod śś. Janami” Międzynarodowy Ośrodek Spotkań, ul. Żeglarska 16, godzina 22:30
Wykonawcy:
Alexis Kossenko
flet traverso
Program:
Georg Philip Telemann (1681 —1767)
12 Fantazji na flet solo
Fantazja A—dur TWV 40:2
Vivace, Allegro
Fantazja a—moll TWV 40:3
Grave, Vivace, Adagio, Allegro
Fantazja h—moll TWV 40:4
Largo/Vivace, Allegro
Fantazja B—dur TWV 40:5
Andante, Allegro, Presto
Fantazja C—dur TWV 40:6
Presto/Largo, Allegro, Allegro
Fantazja d—moll TWV 40:7
Dolce, Allegro, Spirituoso
Fantazja D—dur TWV 40:8
Alla francese, Presto
Fantazja e—moll TWV 40:9
Largo, Spirituoso, Allegro
Fantazja E—dur TWV 40:10
Affettuoso, Allegro, Grave, Vivace
Fantazja fis moll TWV 40:11
A tempo giusto, Presto, Moderato
Fantazja G—dur TWV 40:12
Allegro, Adagio/ Vivace, Allegro
Fantazja g—moll TWV 40:13
Grave / Allegro, Dolce / Allegro, Presto

Dzień 5
Niedziela, 18 czerwca 2006
Koncert finałowy
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski, godzina 20:00
Wykonawcy:
Maria Keohane – sopran
Alexis Kossenko – dyrygent
Arte dei Suonatori
Program:
Antoine Dauvergne (1713 — 1797)
Concert de Symphonie nr 2
Michel Blavet (1700 — 1768)
Koncert fletowy a—moll
Jean—Philippe Rameau (1683 — 1764)
Ouverture (Platée)
Air pour les plaisirs (Dardanus)
Ballet figuré (les Fętes de Polymnie)
Entrée de Démons (Acante & Céphise)
Pantomime d’un Chinois (Les Paladins)
Bruit de guerre (Dardanus)
Gavotte en rondeau (Zoroastre)
Passepieds (les Fetes d’Hébé)
Orage (Platée)
Air gracieux (Acante & Céphise)
Air pour les fous (Platée)
Air de la Folie (Platée)

Henry Purcell (1659 — 1695)
First Music (Dioclesian)
Aria Dido „Ah, Belinda” (Didon & Aeneas)
Symphony (The Fairy Queen)
Aria „See, even Night herself is here” (The Fairy Queen)
The Triumphing Dance (Didon & Aeneas)
Overture (Didon & Aeneas)
Chaconne (Dioclesian)
Aria „Nymps and shepherds, come away” (The Libertine)
Curtain Tune (Timon of Athens)
Prelude i Aria „Come away” ; Sailor’s dance (Didon & Aeneas)
The witches' dance (Didon & Aeneas)
Prelude i Aria „If love’s a sweet passion” (The Fairy Queen)
Dance of Bacchanals (Dioclesian)
Symphony (The Fairy Queen)
Aria „The Plaint” (The Fairy Queen)
Hornpipe (The Married Beau)
Ritornello & Aria Belindy (Didon & Aeneas)
First Act Tune (Dioclesian)
Aria (The Married Beau)
Scotch Tune (Amphitryon)