OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Przypominamy o zachowywaniu wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
 3. Dzisiaj po Mszach św. do puszek przed kościołem można złożyć ofiary przeznaczone na pomoc kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękujemy. Wierni tworzący kościół na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie, a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną                                              i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk. 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu. 
 4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Dziękujemy za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto  i w imiennych kopertach. Stanowią one nieocenioną pomoc. Zakupiliśmy olej do ogrzewania kościoła, to koszt 5 tys. zł.  W intencji  Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy o godz. 8. 30 Mszę św. 
 5. Przeżywamy czas Adwentu. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Podczas Adwentu sprawujemy  również Mszę św. o godz. 8.00.
 6. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św.  w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 7. We wtorek 7 grudnia ks. Adam przeżywał będzie 25 rocznicę święceń kapłańskich. W tym dniu o godz. 18.00 odprawi w naszym kościele Mszę św. dziękczynną. Otoczmy ks. Adama naszą serdeczną modlitwą. 
 8. We środę 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godzinie łaski o 12.00 odprawimy Mszę św., a po Mszy św. odmówimy modlitwy w intencji o potrzebne łaski, nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.  
 9. W piątek 10 grudnia o godz. 18.00 ks. bp. Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. 
 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
 11. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Świeca ozdobna w cenie 16 zł, duża – 14; mała – 8.00 zł. Można nabywać je w zakrystii.  
 12. W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się jeszcze tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda. Jeżeli ktoś jednak ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. W każdą niedzielę miesiąca stycznia  o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji mieszkańców tych ulic, których odwiedziliśmy w danym tygodniu. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii.
 13.  Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego. Do nabycia mamy także dwie płyty parafialne: pierwsza pt. „Dusza przy Twym Sercu”; druga „Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego.  Mogą one stanowić prezent świąteczny i pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia
  w zakrystii i u p. Hanny na chórze. Zachęcamy także do zakupu kolejnej części rozważań różańcowych ks. Romana Bulińskiego pt. „Od Chrztu Jezusa do Ustanowienia Eucharystii”. Cena książeczki 10 zł.