1. Dziękujemy p. Leonardowi Piaseckiemu, który podczas choroby naszego Kościelnego p. Henryka, bezinteresownie, ofiarnie i z wielkim poświęceniem pełnił funkcję kościelnego. Dziękujemy również za to, że  p. Leonard wyraża chęć pomocy, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

2. Bóg zapłać wszystkim za udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

3. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po niej spotkanie formacyjne dla rodziców.

4. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę. Przeznaczymy je na ogrzewanie naszej świątyni w miesiącu grudniu. Przeprowadziliśmy prace związane z konserwacją ogrzewania w kościele /usprawniliśmy je na tyle ile było można/ i zakupiliśmy olej. W przyszłym sezonie czeka nas jednak wymiana pieca i instalacji grzewczej.

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30 w kościele.

7. Przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można wrzucać do skarbonki św. Antoniego lub w  przyszłą niedzielę złożyć do puszki podczas zbiórki organizowanej przez SRK.

8. Siostra Judyta pracująca w Zambii wśród osób starszych i sierot przesłała podziękowanie dla naszej parafii za przekazaną przez ks. bpa Józefa ofiarę na misję. Przekazaliśmy 500 dolarów. Dzisiaj natomiast w całej Polsce po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.

9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. artykuły : „Spokojnie koniec świata przyjdzie”; Dlaczego spowiedź oraz artykuły ukazujące sytuację kościoła na Wschodzie.

10. W ostatnim czasie do Pana odeszli: śp. Zofia Michno – Zatorska zam., przy ul. Legionów, śp. Maria Skulmowska, zam., przy ul. B. Głowackiego; śp. Mieczysław Ulaczyk ostatnio zamieszkały w Ostródzie; śp. Irena Wiśniewska zam., przy ul. Młodzieżowej; śp. Zofia Szczepaniak zam., przy ul. Wybickiego oraz śp. Ryszard Sołtysik zam. w Inowrocławiu. Wieczny odpoczynek…