OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czas Adewntu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę przynoszą lampiony. Podczas Adwentu nie sprawujemy w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.
  3. Z tej racji, że w tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada na niedzielę zostaje ona przeniesiona na poniedziałek 9 grudnia. Dlatego jutro o godz. 10.00 odprawimy dodatkową Mszę św.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je min. na zakup oleju do pieca ogrzewającego kościół, zapłatę za figurę Matki Bożej z Góry Karmel, która dotrze do naszej parafii w miesiącu styczniu oraz na realizowanie projektu „Ogrody Maryi”. Aktualne zdjęcia figury możemy zobaczyć na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za modlitwę wszelkie ofiary płynące z dobrego serca.
  5.  Podczas tegorocznego Adwentu w każdy wtorek, po Mszy św. wieczornej głoszone będą katechezy. Na druga katechezę zapraszamy we wtorek 10 grudnia.
  6. Wzorem lat ubiegłych przez cały okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbonki św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. Dodatkowo Stowarzyszenie Rodzin Katolickich 15 grudnia po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.  Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna. We wtorek 17 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. dla osób obdarowanych i ofiarodawców – uczestników akcji charytatywnej „Dar Bożonarodzeniowy”. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się rozdawanie paczek.
  7. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł.
  8. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 21 grudnia.
  9. Parafia pw. Św. Antoniego na toruńskich Wrzosach zaprasza 13 grudnia na godz. 18.00 na wieczór uwielbienia zatytułowany „Bo warto stracić czas dla Boga…”
  10. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc kościołowi na Wschodzie. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu.
  11. W niedzielę 15 grudnia w kościele garnizonowym przy Placu św. Katarzyny, odbędzie się Koncert Świąteczny organizowany przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Początek koncertu w wykonaniu Ireny Santor o godz. 15.00. Bilety cegiełki w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii.
  12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela
  13.  Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Czesław Chmielewski l. 83. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie