OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 2. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy przed Kościołem zbiórkę do puszek na „Fundusz Obrony Życia”. Ofiary trafiają między innymi na utrzymanie Domów Samotnej Matki. Są to miejsca, gdzie Mamy wraz  z dziećmi mogą schronić się przed przemocą lub po urodzeniu dziecka znajdują miejsce schronienia, bo nie mają gdzie się podziać. 
 3. W minionym roku na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 140 osób, sakrament małżeństwa zawarło 12 par, do I Komunii św. przystąpiło 97 dzieci, Bierzmowanie przyjęło 39 osób, sakramentu Chrztu udzielono 61  dzieciom.
 4. W czwartek przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św., sprawujemy według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na misje. 
 5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie w intencji kapłanów, prosząc także o nowe powołania kapłańskie oraz w intencji misji i misjonarzy. Szczególnie
  s. Wiolety Nicy i ks. Adama Czerwińskiego.
 6. W poniedziałek 3 stycznia rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. W tym roku odwiedzimy tylko te rodziny, które zgłosiły taką prośbę.
  W każdą niedzielę podczas trwania kolęd, o godz. 15.00 w intencji  mieszkańców ulic, których odwiedzać będziemy w danym tygodniu, odprawimy Mszę św.  Te osoby, które nie mogą przyjąć kolędy,  będą mogły przynieść w naczynku wodę, którą poświęcimy, a po powrocie do domu tą wodą będzie można poświęcić swoje mieszkanie. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym dniu na kolektę. Bóg zapłać! Zapisy na kolędę możemy zgłaszać w biurze parafialnym, w zakrystii lub telefonicznie oraz drogą mailową.   
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto oraz w imiennych kopertach. Stanowią one nieocenioną pomoc. Z Serca dziękujemy! W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św., w intencji tych, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię. 
 8. Polecamy kolejny numer Tyg.  Niedziela. Cena numeru świątecznego 10 zł.