OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień. 
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania swojej parafii i  ofiarą wspierają jej funkcjonowanie. . 
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych –po Mszy św. o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. W czwartek 12 marca po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45 w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnoty nieustającego Różańca. 
  5. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. Każdego dnia okazja do spowiedzi od godz. 7.30 – 8.00 i 17.30 – 18.00.
  6. dniu 7 czerwca br., organizujemy wyjazd do Warszawy na beatyfikacje Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego  Informacja o zapisach na plakacie i stronie internetowej parafii.
  7. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna.  Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności. 
  8. Zachęcamy do nabywania książki autorstwa ks. kan. dra Romana Bulińskiego „Od Ogrójca do Kalwarii” zawierającej medytacje nad tajemnicami bolesnymi różańca św. co dobrze wpisuje się w przeżywanie okresu Wielkiego Postu. Cena 7 zł. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz parafialny Biuletyn