OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę przeznaczoną na wsparcie działalności misjonarzy. Często głoszą Ewangelię z narażeniem życia i z daleka od cywilizacji. Nasza ofiara na ten cel może stanowić jałmużnę postną. Najmniejsza nasza ofiara stanowi wielki dar wspierający misje.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy m.in. potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.
  5. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście  przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  6. Na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej do salki parafialnej.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. w godz. 16.00 – 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 14 marca. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  8. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 16.00.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza, przeznaczona na realizację parafialnych inwestycji.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim min. o ciężkiej pracy misjonarzy w Rwandzie; o pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz wiele innych ciekawych artykułów.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Felicja Tatarkowska, l.86 , zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Genowefa Majorkowska , l.86 , zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Antoni Abramiuk, l. 86, zam. przy ul. Grudziądzkiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….