OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Dziękujemy z ofiary złożone na kolektę gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na malowanie naszej świątyni oraz remont zakrystii.  Koszt tych inwestycji to ponad 60 tys. zł. Dziękujemy za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto parafialne lub w imiennych kopertach.  
  3. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św., będzie można odebrać szatki komunijne.
  4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,   a   w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
  6. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  7. W poniedziałki i czwartki na godz. 19.00 zapraszamy na katechezy neokatechumenalne.
  8. W kościele w Polsce przeżywamy dzisiaj dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby misji. Złożona ofiara może stanowić jałmużnę postną dla misjonarzy. Najdrobniejsza nawet ofiara stanowi wielkie wsparcie w tych krajach misyjnych gdzie niekiedy kromka chleba jest wielkim szczęściem. Bóg zapłać za złożone ofiary, które bezpośrednio trafiają do misjonarzy.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Jadwiga Szychulska, l.81, zam. przy ul. Wiązowej; śp. Henryk Markowski, l. 86, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Waldemar Józefowicz, l. 70, zam. przy ul. Dekerta; śp. Antoni Rożej, l. 88, zam. przy ul. Dekerta.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….