OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział   w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę przeznaczoną na wsparcie działalności misjonarzy. Często głoszą Ewangelię z narażeniem życia i z daleka od cywilizacji.  Nasza ofiara na ten cel może stanowić jałmużnę postną. Najmniejsza nasza ofiara stanowi wielki dar wspierający misje.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi  wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy m.in. potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.
  5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się  w kościele  w poniedziałek o godz. 16.00.
  6. Szkoły Salezjańskie przy ul. Storczykowej 66a w Toruniu serdecznie zapraszają w sobotę 22 marca w godz. 10.00 – 13.00 na dzień otwartych drzwi. W programie: zwiedzanie szkoły, spotkania z nauczycielami, udział w zajęciach z robotyki, zajęciach warsztatowych: przyrodniczych, matematycznych, informatycznych itp. Dla zainteresowanych nauką w szkole podstawowej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z ks. dyr. Mariuszem Witkowskim. Natomiast dla zainteresowanych nauką w gimnazjum takie spotkanie odbędzie się o godz. 12. 00.
  7. We środę po wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo pokutne, które poprowadzi Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Poprzez rozważanie Słowa Bożego i modlitwę pragniemy przygotować się do owocnego przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  8. Parafia św. Antoniego na toruńskich Wrzosach w piątek 21 marca na godz. 18 zaprasza na kolejny wieczór uwielbienia.
  9. W zakrystii do nabycia są Świece – Paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary ze sprzedaży przekazane zostaną na cele charytatywne do Toruńskiego Centrum Caritas. Cena Paschalisa 7 zł.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim min. wywiad z papieżem seniorem Benedyktem XVI na temat Jego współpracy z bł. Janem Pawłem II.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Teresa Kowaleczko, l. 76, zam. przy ul. Legionów; śp. Wiesław Lewandowski, l. 59, zam. przy ul. Lelewela.Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….