1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.30 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
  4. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz, do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  5. W kościele w Polsce przeżywamy dzisiaj dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby misji. Złożona ofiara może stanowić jałmużnę postną dla misjonarzy. Najdrobniejsza nawet ofiara stanowi wielkie wsparcie w tych krajach misyjnych gdzie niekiedy kromka chleba jest wielkim szczęściem. Bóg zapłać za złożone ofiary, które bezpośrednio trafiają do misjonarzy.
  6. W Gietrzwałdzie rozpoczyna się cykl spotkań modlitewnych w intencji naszej Ojczyzny rozważających Siedem Boleści Matki Bożej. Z tej racji Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje w sobotę 23 marca pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii oraz pod numerem telefonu, który wywieszony jest w  gablocie parafialnej.
  7. Szkoły Salezjańskie w Toruniu ogłaszają nabór do „zerówek” i klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Dzień Otwartych Drzwi w szkole salezjańskiej odbędzie się 23 marca 2019 r. w godz. 10.00 – 13.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz parafialny Biuletyn