1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,   a   w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
  4. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  5. W tym  tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. 16.00 do 18.00. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. W I sobotę odwiedzimy też chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. W przeszłą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na kolejną próbę scholki. Zapraszamy też rodziców, gdyż po próbie scholki zajmiemy się przygotowaniem palemek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na letni wypoczynek dzieci.
  7. W kościele w Polsce przeżywamy dzisiaj dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby misji. Złożona ofiara może stanowić jałmużnę postną dla misjonarzy. Najdrobniejsza nawet ofiara stanowi wielkie wsparcie w tych krajach misyjnych gdzie niekiedy kromka chleba jest wielkim szczęściem. Bóg zapłać za złożone ofiary, które bezpośrednio trafiają do misjonarzy.
  8. W tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.
  9. Pani Ewa Wronkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu przy ul. Ogrodowej 3/5, zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spotkanie w ramach projektu „Drzwi Otwarte SP 24” dnia 2 marca, w piątek w godz. 17.30 – 19.30. Pani Dyrektor zaprasza szczególnie te dzieci z rodzicami, które od 1 września 2018 r. będą uczniami klas pierwszych lub będą uczęszczać do oddziału zerowego bądź będą uczniami oddziałów sportowych w poziomie klas czwartych.
  10. Zapraszamy na pielgrzymki do Sanktuariów Podkarpacia oraz do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowe informację w gablocie parafialnej na stronie internetowej parafii i dostępne w biurze parafialnym i zakrystii.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz parafialny Biuletyn
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. śp. Irena Smolińska, l. 70, zam. przy ul. Kołłątaja.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….