OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Przypominamy o zachowywaniu wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane na konto 
  i w imiennych kopertach. Stanowią one nieocenioną pomoc. Bóg zapłać
  z całego serca. W intencji  Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy o godz. 8. 30 Mszę świętą.
 4. Przeżywamy czas Adwentu. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, sprawujemy Msze św. Roratnie. Podczas Adwentu odprawiamy  również Mszę św. o godz. 8.00.
 5. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św.   w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Świeca ozdobna w cenie 16 zł, duża – 14; mała – 8.00 zł. Można nabywać je w zakrystii.  
 7. W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się jeszcze tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda. Jeżeli ktoś jednak ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieściliśmy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. W każdą niedzielę miesiąca stycznia o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji mieszkańców tych ulic, których będziemy odwiedzaćw danym tygodniu. 
 8. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w Kościele synod. W czasie synodu mamy przyjrzeć się temu, w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła.  Czy i jak w Kościele ze sobą rozmawiamy? Jak często spotykamy się, by wspólnie szukać woli Bożej, a gdy już do takiego spotkania dojdzie, to na ile potrafimy cierpliwie słuchać siebie nawzajem, szanując zdanie drugiego. W okresie od 1 listopada do 20 grudnia br. droga synodalna odbywa się we wszystkich parafiach naszej diecezji, wspólnotach, ruchach i stowarzyszeniach. W naszej parafii zapraszamy na spotkanie synodalne  najbliższą środę 15 grudnia  po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na wspólną modlitwę i dzielenie się słowem wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła.
 9.  Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego. Do nabycia mamy także dwie płyty parafialne: „Dusza przy Twym Sercu” oraz „Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Mogą one stanowić prezent świąteczny i pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia
  w zakrystii i u p. Hanny na chórze.