OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czas Adewntu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie  z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę przynoszą lampiony. Podczas Adwentu nie sprawujemy w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
  2. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  3. Podczas tegorocznego Adwentu w każdy wtorek, po Mszy św. wieczornej głoszone będą katechezy. Na trzecią katechezę zapraszamy we wtorek 17 grudnia.
  4. W środę 18 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia. Pragniemy śpiewem chwalić Boga.
  5. Wzorem lat ubiegłych przez cały okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Dary możemy składać do poniedziałku 16 grudnia.  Dzisiaj również po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek przeznaczoną na przygotowanie paczek dla ubogich parafian. Dziękujemy za złożone ofiary pieniężne i produkty służące do przygotowania paczek. Prosimy także o informację o osobach, którym potrzebna jest pomoc materialna. We wtorek 17 grudnia o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. dla osób obdarowanych i ofiarodawców – uczestników akcji charytatywnej „Dar Bożonarodzeniowy”. Po Mszy św. w Domu Parafialnym rozdamy paczki.
  6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł.
  7. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 21 grudnia.
  8. Młodzież przygotowującą się do przyjęcie Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono w poniedziałek 16 grudnia br.,  o godz. 16.00 w kościele.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.
  10.  Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Stefan Dondalski, l. 79; śp. Jadwiga Łubkowska, l. 67; śp. Marek Czajkowski, l. 63. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…