OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na czas przeżywania czasu Adwentu. 
  2. Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla ubogich. We wtorek 17 grudnia o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji darczyńców i obdarowanych a po Mszy św. rozdamy paczki.
  3. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. W tym czasie jest również okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. Niech nasze ranne uczestnictwo we Mszy św. i związany z tym wysiłek porannego wstawania będą wyrazem naszej miłości do Boga i Jego Matki Maryi. 
  4. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
  5. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 13 zł, ozdobna 15 zł i mała w cenie 6,50 zł. Można nabywać je w zakrystii.  
  6. Wydarzeniem w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia będzie koncert: „Betlejem w Polsce” który odbędzie się w Toruniu (Arena Toruń) 3 stycznia. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Dotychczas odbyło się łącznie 39 koncertów, w których uczestniczyło ponad 160.000 osób. Cały dochód z wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto zakupi bilet na koncert lub płytę „Betlejem w Polsce”, zostaje Ambasadorem Miłosierdzia. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomagają realizować lokalne dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Wystąpią m. in.: Arka Noego, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert i Mate.O. Bilety na koncert w cenie 50, 60 i 80 zł oraz płyty można nabyć w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu i na furcie Kurii Diecezjalnej. 
  7. W sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Józefa na Bielanach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Pectus. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w zakrystii i biurze parafialnym.                    
  8. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.