OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa
  i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Dziś niedziela Biblijna zachęcamy do lektury Pisma Św. 
 2. Pragniemy poinformować, że z dniem 14 maja ks. Patryk został mianowany proboszczem w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębowej Łące. Jest to miejscowość gminna, a mianowanie go na Proboszcza jest wyróżnieniem. Ks. Patrykowi dziękujemy za ofiarną pracę w naszej parafii. W niedzielę 8 maja o godz. 13.00 podziękujemy ks. Patrykowi za jego posługę. Nie żegnamy się jednak z ks. Patrykiem, gdyż 7 października, już jako proboszcz, będzie przewodniczył naszemu odpustowi parafialnemu. Otoczmy modlitwą ks. Patryka, aby Bóg Błogosławił w posłudze dla dobra ludzi i na Chwałę Bożą!  
 3. We wtorek 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.
 4. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej w naszym ogrodzie oraz o 17.30 w kościele. W niedzielę nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.
 5. W piątek 6 maja po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na „Drogę Światła ze Zmartwychwstałym Chrystusem”, która odbędzie się w Ogrodach Maryi. Prosimy o zabranie świec na to nabożeństwo. 
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. 17.00 – 18.00. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski, a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św.  w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Dziękujemy wszystkim włączającym się w modlitwę różańcową. Za pośrednictwem tej modlitwy możemy wyjednać wiele łask dla świata i naszej Ojczyzny. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Wspólnoty Żywego Różańca. 
 7. W przeszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W ostatnim czasie wymieniliśmy zużytą już instalację przeciwpożarową. Koszt tej inwestycji to ponad 5 tys. zł. Dziękujemy za ofiary składane na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach i na konto parafialne. W intencji Ofiarodawców w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 8. 30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną. 
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer
  Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia też jest płyta z pieśniami maryjnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć miesiąc maj. Płyta stanowi cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze. Bóg zapłać.