OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2.  Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
  3. W dniach od 4 do 10 maja przeżywamy VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  4. W czwartek 8 maja br. o godz. 18.00 ks. bp Andrzej suski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. We środę o godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.
  5. IV Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego odbędzie się w sobotę 10 maja br. Marsz rozpocznie Msza św. w Kościele Garnizonowym. Następnie wyruszy marsz na planty przy muzeum Etnograficznym, gdzie zostanie osdłonięty i poświęcony Pomnik Żołnierzy Wyklętych.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W ostatnim czasie oczyściliśmy rynny na kościele oraz dokonaliśmy przeglądu i niezbędnych napraw na dachu kościoła. Realizujemy też projekt „Ogrody Maryi”. Wykonaliśmy podest i granitową podstawę dla Figury Matki Bożej. Przygotowywana jest też kaplica nad figurę Matki Bożej. Do czasu zaimpregnowania figura Matki Bożej będzie zakryta folią w celu ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych. Wykonujemy też schody prowadzące do ogrodu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel. Dzięki temu możemy realizować nasze marzenia, aby ogród parafialny stał się miejscem otwartym dla parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat Niedziela, w którym znajdziemy artykuły na temat kanonizacji św. Jana Pawła II.
  8. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Eugeniusz Watkowski oraz śp. Helena Karłowska. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….