OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedzielę o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,   a   w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – o godz. 8.00  i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział  w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3. W przeszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 13.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. oraz ich rodziców.  Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 5. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowe informację w gablocie parafialnej na stronie internetowej parafii  i dostępne w biurze parafialnym oraz zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 8. W przeszłą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na kolejną próbę scholki. Zapraszamy też rodziców, gdyż po próbie scholki zajmiemy się przygotowaniem palemek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na letni wypoczynek dzieci.
 9. Lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy w przyszłą sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej na spotkanie formacyjne.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz parafialny Biuletyn
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Janina Markowska, l.81, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Kazimierz Krupowicz, l. 62, zam. przy ul. Lelewela. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00.  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…