OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Rozpoczęliśmy prace związane z przystosowaniem pomieszczenia gospodarczego przy plebanii na toaletę dla wiernych. W najbliższym czasie rozpoczniemy również prace w ogrodzie.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii.
  5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 w kościele.
  6. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  7. We środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie do plebanii członków nowo powołanej Rady Duszpasterskiej, natomiast w czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Wygłosi je ks. prał. Wojciech Niedźwiecki, Sekretarz Biskupa Toruńskiego oraz Ceremoniarz Katedralny. Szczegółowy program podamy za tydzień.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby WSD w Toruniu.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
  11. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Ewa Falkowska, l. 68, zam. przy ul. B. Głowackiego. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…