OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. we środę o godz. 6.15.
  3. W dniu dzisiejszym po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Obok figury św. Antoniego znajduje się kosz, do którego można składać żywność. Zapraszamy osoby obdarowane oraz darczyńców na Msze św., która zostanie odprawiona we wtorek 23 grudnia o godz. 16.00.
  4. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii po Mszach św. i biurze parafialnym w godzinach urzędowania. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Zostały małe świece w cenie 6 zł.
  5. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.
  6. We środę 24 grudnia przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy.
  7. W czwartek 25 grudnia pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć  w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  8. Kolekta z drugiego dnia świat przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w Bazylice Katedralnej w Toruniu.  Bazylikę Katedralną w Toruniu
  9. W niedzielę 28 grudnia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundusz obrony życia.
  10. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy we sobotę 27 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Naszej Wspólnoty oraz na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu kolędujemy:
    sobota 27 grudnia:- B. Głowackiego numery 42, 44,46,48

niedziela 28 grudnia:

Grudziądzka numery 71-73; 79-97; B. Głowackiego 4, 6

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o 14.00 a w niedzielę o 14.30.

11. Polecamy świąteczny numer Niedzieli, a w nim m.in. artykuły o łamaniu wolności religijnej, warto być dobrym- wywiad z dziennikarzem TVP Krzysztofem Ziemcem. Do każdego numeru dołączony jest dodatek Wigilia z Niedzielą, zawierający obrzędy wigilijne i kolędy oraz płyta DVD „Spełniona w Maryi”, opowiadająca o Marii Okońskiej, która posługiwała u Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Cena świątecznego numeru 10 zł. Dostępny jest kolejny numer Naszej Wspólnoty, w którym znajdziemy rozkład kolęd.