OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia. We wtorek o 6.15 odprawimy ostatnie roraty. W tym dniu do naszego kościoła przybędą Harcerze ze Światełkiem Betlejemskim. Można przynieść świece lub lampiony, aby Betlejemskie Światło zabrać do swoich domów. 
 3. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii po Mszach św. 
 4. We wtorek  przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o godz. 24.00. 
 5. We środę 25 grudnia przeżywamy pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć  w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 6. Kolekta z drugiego dnia świat przeznaczona jest na budujące się kościoły                     w naszej diecezji
 7. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy w piatek 27 grudnia. Plan kolęd jest wydrukowany i wyłożony na stoliku pod chórem oraz umieszczony  na stronie internetowej parafii i wywieszony w gablocie. Mieszkańców nowo wybudowanych budynków prosimy o zgłaszanie chęci kolędy w biurze parafialnym lub zakrystii.
 8. W przyszłą niedziele 29 grudnia przeżywamy uroczystość Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia. 
 9. Wydarzeniem w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia będzie koncert: „Betlejem w Polsce” który odbędzie się w Toruniu (Arena Toruń) 3 stycznia. Bilety na koncert w cenie 50, 60 i 80 zł oraz płyty można nabyć w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu i na furcie Kurii Diecezjalnej. 
 10. W sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Józefa na Bielanach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Pectus. Bilety                    w cenie 40 zł są d0 nabycia w zakrystii i biurze parafialnym.
 11. Polecamy kolejny numer Niedzieli i parafialnego biuletynu.