1. Ksiądz Biskup Andrzej Suski z dniem 24 grudnia odwołał z naszej parafii ks. Wojciecha Jonika i skierował do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Grudziądzu. Zmiana ta była spowodowana zaistniałymi na skutek wypadków losowych brakami kapłanów. Ks. Wojciechowi dziękujemy za pracę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowej placówce. Pożegnanie ks. Wojciecha odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 13.00.

2. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia jutro o godz. 7.00. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Prosimy osoby, które duchowo adoptowały dziecko o przyniesienie świec.

3. Dziękujemy także za bardzo obfite i cenne dary materialne, które pozwoliły nam przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Do puszek na ten cel zebraliśmy 6.482, 73 zł.

4. Poświęcone opłatki dostępne są w zakrystii dzisiaj po Mszach św.

5. Jutro przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór nabożeństwa przy stole znajduje się  w gazetce parafialnej  Nasza Wspólnota. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy.

6. We wtorek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć               w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.

7. W pierwszy dzień świąt na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny.

8. Okazja do spowiedzi św. jutro podczas Mszy św. porannych.

9. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy we czwartek 27 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Naszej Wspólnoty oraz na stronie internetowej parafii.

10. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. w sobotę 29 grudnia o godz. 8.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe wraz z Klubem Seniora i Nieustającym Różańcem.

11. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim m.in. o profanacji Jasnogórskiego Wizerunku, o najnowszej książce Benedykta XVI poświęconej dzieciństwu Pana Jezusa, wyprawa do Betlejem, miejsca narodzenia Jezusa i jak św. Franciszek zbudował pierwszy żłobek. Do każdego numeru dołączony jest dodatek świąteczny z kolędami, opłatkiem i kalendarzem. Dostępny jest także grudniowy numer Naszej Wspólnoty.

12. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Roman Bratkowski z ul. Podgórnej oraz śp. Zofia Ptucha z ul. Wybickiego. Wieczny odpoczynek…