IV  NIEDZIELA  WIELKANOCY  26.04.2015

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Prośmy Boga o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Otoczmy modlitwą dk. Miłosza Tomaszewskiego posługującego w naszej parafii, który 20 czerwca w Toruńskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie.
  3. W piątek przypada 1 maja. Nie jest to uroczystość kościelna. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 8.00 i 18.00. Rozpoczynamy również nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30.
  4. W sobotę 2 maja przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.
  5. W niedzielę 3 maja Mszy św. na Rynku Staromiejskim o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Suski.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00. W I sobotę miesiąca o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.
  7. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
  8. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza w dniach 5 – 6 września na dwudniową pielgrzymkę, której celem jest Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. W programie Sanktuarium Bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Warszawie, Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela.
  10. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Andrzeja Michalskiego, zam. przy ul. PCK oraz śp. Henryka Doroszkiewicza, zam. przy ul. Grudziądzkiej. Wieczny odpoczynek…