OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne. W naszej wspólnocie witamy ks. Adama Czerwińskiego, który przygotowuje się do wyjazdu na misje do Ameryki Południowej. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi odprawiamy od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00. We wtorek i środę zbieramy ofiary, które ks. Adam przeznaczy na działalność misyjną wśród ubogiej ludności w Ameryce Południowej.  Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Prosimy o zachowywanie wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Przy wejściu do świątyni wyłożony jest płyn do dezynfekcji rąk, taki płyn znajduje się również w konfesjonałach. Przed przystąpieniem do spowiedzi prosimy o spryskanie kratek konfesjonału od strony penitenta. Prosimy też o zajmowanie miejsc na chórze.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. do koszyków ustawionych przy wyjściu z Kościoła, będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na WSD. Seminarium utrzymuje się tylko z ofiar ludzi dobrej woli. Prosimy też o modlitwę w intencji dobrych i świętych powołań kapłańskich.
  5. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
    a  w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – po mszy o godz. 8.00 oraz o godz. 17.15.Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział
    w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będziemy rano we środę odprawiać Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6.  Przeżywamy Rok Św. Józefa. Od środy 10 marca do 18 marca odmawiamy  nowennę do św. Józefa, opiekuna Kościoła. Wydrukowaliśmy  okolicznościowe obrazki z figurą św. Józefa z naszej świątyni na tle kościoła. Znajdują się tam:
     litania do św. Józefa i okolicznościowe modlitwy. Zachęcamy do zabierania obrazków i codziennej modlitwy do Świętego. Obrazki wyłożone są na stoliku przy wyjściu ze Świątyni.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane na konto i w imiennych kopertach. Są one wyrazem wielkiej troski o parafię i stanowią nieoceniony dar. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię składamy Bóg zapłać. W intencji wszystkich ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.