OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. prał. Wojciech Niedźwiecki, sekretarz biskupa Andrzeja Suskiego. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 8.00    i  00. Chorych i osoby starsze zapraszamy na dodatkową Mszę św. we środę  o godz. 16.30. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.15 do 18.00.Podczas trwania rekolekcji będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00 – 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary na wsparcie posługi Ojca Rekolekcjonisty. W tym tygodniu trwają również rekolekcje dla uczniów z Zespołu Szkół nr. 24. Z tego względu codzienne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy o godz. 7. 30 przed poranną Mszą św.
  3. Ksiądz Biskup Andrzej Suski z dniem 15 marca br. skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii w charakterze rezydenta ks. Adama Buraczyńskiego. Swoją posługę ks. Adam rozpocznie w dniu jutrzejszym. Witamy serdecznie w naszej parafialnej wspólnocie.
  4. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
  5. Szkoły Salezjańskie przy ul Storczykowej 66A w Toruniu serdecznie zapraszają na „Dzień Otwartych Dni” , który przypada w sobotę 21 marca w godz. 10.00 – 13.00. Spotkanie z Księdzem Dyrektorem dla zainteresowanych nauką w szkole odbędzie się : dla chcących uczyć się w szkole podstawowej – o godz. 11.30, dla zainteresowanych nauką w gimnazjum o godz. 12.00.
  6. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek 20 marca. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Podgórna, Wiązowa, Bartosza Głowackiego. Zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej nastąpi w ogrodzie parafialnym. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów, które można będzie złożyć przy figurze Matki Bożej. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.00.
  7. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek przeznaczoną na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich naszych parafian. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela.