W dniu 6 grudnia w parafii Maki Bożej Zwycięskiej i św. Jerzego w Toruniu odbyło się spotkanie św. Mikołaja z dziećmi. Czas oczekiwania na świętego uprzyjemniał śpiew Scholii parafialnej, który animowała p. Karolina Wąsicka. Dzieci były poprzebierane za postacie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ogromne poruszenie wywołało przybycie św. Mikołaja, który w nietypowy sposób zawitał w kościele parafialnym  – jadąc na hulajnodze. Św. Mikołaja zaprosił przewodniczący parafialnej Akcji Katolickiej Pan Jacek Pokornowski. Pomocną dłonią w zorganizowaniu słodyczy z Laponii dla pociech był ksiądz proboszcz Dariusz Żurański. Do zabawy mikołajkowej włączyli się też licznie przybyli rodzice, którzy wraz z księdzem Wojciechem Jonikiem śpiewali wspólnie piosenki przed gościem z krainy wiecznej zimy.

Ks. Wojciech Jonik