W dzisiejszą niedzielę przezywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczniemy w kościele okres zwany Adwentem. W Adwencie o godz. 7.00 będziemy odprawiali Msze św. Roratnie. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.

Dostępny jest kolejny numer gazetki Nasza Wspólnota.

W ubiegłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.30 poświęciliśmy opłatek. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne. Do tej pory udało się nam przygotować biuro parafialne w domu katechetycznym, odnowiliśmy pomieszczenie dla Pana organisty na chórze, zakupiliśmy szafy na śpiewniki. Pragniemy też poinformować, że w domu katechetycznym obok biura parafialnego przygotowaliśmy toaletę z której/od dziś/ w razie potrzeby można skorzystać. Będzie ona otwarta podczas nabożeństw. W Krakowie zamówiliśmy krzyż procesyjny i cztery świeczniki. Przed nami jeszcze wiele planów gospodarczych o których sukcesywnie będziemy informowali. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dobroć Waszych serc.

W poniedziałek 26 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Młodzież pragnącą śpiewać w młodzieżowym zespole muzycznym serdecznie zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.45 do salki parafialnej.

Dzieci, które chcą działać na rzecz misji i modlić się za misjonarzy zapraszamy na spotkanie „Dziecięcego Koła Misyjnego” w piątek o godz. 16.30.

Osoby, które chciałyby pomodlić się za zmarłych w wypominkach  a nie zdążyły tego uczynić w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych mogą kartki wypominkowe składać biurze parafialnych lub zakrystii. W intencji tych zmarłych odprawimy Mszę św. w piątek 30 listopada o godz. 18.00 a następnie odmówimy różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych.

W ramach kursy przedmałżeńskiego zapraszamy młodzież klas III szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca o godz. 7.15 odprawimy Różaniec Fatimski. W I sobotę miesiąca odwiedzimy również chorych. Początek odwiedzin od godz. 9.00.

Również w sobotę 1 grudnia przeżywamy XXI rocznicę powstania Radia Maryja. Z tej okazji o godz. 15.30 w kościele św. Józefa na Bielanach odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.

W niedzielę 2 grudnia 2012 r. o godz. 16.00 w Domu Sióstr Urszulanek przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie I,  dr inż. Antoni Zięba, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia wygłosi konferencję nt. „ Zadania Świeckich w obronie życia”.

Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.  Znajdziemy tam artykuły na temat: Co Biblia mówi o końcu świata, wspomnienie o Leonardzie Torwircie, który jest autorem min. kopi cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej oraz wiele innych ciekawych informacji i porad.