OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę na Fundusz Obrony Życia. Ofiary trafiają między innymi na utrzymanie Domów Samotnej Matki. Ofiary na ten cel możemy składać do koszyków wystawionych przy wyjściu z kościoła.  Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  3. W czwartek w ostatnim dniu roku ze względu na ograniczenia związane  z poruszaniem się w godz. 19.00 – 6.00 o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy wspomnieć także wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świeczkę. Można również przynieść własną lampkę  i zapalić ją przed ołtarzem.
  4. W piątek przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  5. W I sobotę miesiąca o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy po wcześniejszym zgłoszeniu.
  6. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda. Jeżeli ktoś jednak ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieściliśmy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. W wyznaczonym dniu o godz. 18.00, w intencji mieszkańców tych ulic będziemy odprawiali Mszę św., prosząc o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski.
  7. W naszej parafii planujemy poprowadzić, w okresie Wielkiego Postu, 33 dniowe rekolekcje osobistego ofiarowania się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg metody św. Ludwika de Montforta. Wstępne informacje przekażemy w sobotę 2 stycznia po mszy świętej o godz.8.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  8. Polecamy numer Niedzieli oraz parafialnego Biuletynu